מעל 20 שנות ניסיון – 7 שנות אחריות!

שאלות נפוצות

מצלמה תרמית קולטת טמפרטורה – ומכאן גם מקור שמה. למעשה היא מזהה את הטמפרטורה שהיא קולטת ומתרגמת אותה לתמונה בעלת צבע. בדרך כלל ניתן יהיה לראות בתמונה את ההבדל בין גופים בטמפרטורה נמוכה מזו של הרקע – לבין גופים בעלי טמפרטורה גבוהה יותר, שיהיו בצבע "חם".
אמנם בעלי מקצוע משתמשים במצלמה תרמית על מנת לאתר תקלות בצנרת ובמערכות חשמל, אך מדובר על איתור נקודת הכשל בלבד. על מנת להבין מהו הכשל עצמו יש צורך בבירור מעמיק יותר ודבר זה נעשה על ידי החדרת מצלמה שנקראת מצלמת סיב אופטי המתעדת את הכשל הפנימי בתוך הצינור.

בראש ובראשונה יש לציין כי פעולת המצלמה התרמית אינה גורמת לפליטה כל שהיא של קרינה מסוכנת. כשמדובר על קיר ובייחוד על קירות עם בידוד, המצלמה תקלוט את הטמפרטורה הנשקפת אליה מהקיר, היא לא תקלוט טמפרטורה מאחוריו ולא בתוכו. עם זאת, חשוב לציין כי כאשר קיימים גורמים המשפיעים על טמפרטורה בתוך הקיר ניתן יהיה לראותם בצבע שונה.

גורמים אלו יכולים להיות צינורות של מים או כבלי חשמל. ישנם בעלי מקצוע בתחום הצנרת אשר עושים שימוש בהדמיות תרמיות בתחומם, שימוש בהדמיות אלו הורידו בצורה משמעותית את הצורך להרוס קירות בעת ניסיון לאתר תקלה ברשת החשמל או המים.

אולי נדמה שניתן לעשות זאת בסרטים הוליוודיים, אך בפועל הדבר רחוק מהמציאות. מצלמה תרמית יכולה לקלוט טמפרטורה על הקיר או לכל היותר בתוך הבטון וגם אז רק כאשר מדובר על הקרנה של חימום מצינורות מים או מחשמל.
עשן אינו מפריע לצילום תרמי, יתרה מכך: לוחמי אש משתמשים במצלמות תרמיות באופן קבוע באירועים של שריפות. המצלמות מסייעות לכוחות ההצלה לאתר מוקדי שריפה וחשוב מכך, הן מסייעות במציאת בני אדם לכודים במבנים אפופי עשן.

גשם וערפל גורמים לפיזור קרינה ולכן כאשר מדובר על תנאי מזג אוויר אלו קיימת סבירות מסוימת להגבלת טווח הצילום של המצלמה התרמית.

חשוב לדעת שמצלמות תרמיות כן יכולות לחדור דרך ערפל כאשר מדובר על מצלמות עם רזולוציה גבוהה. במקרים מסוימים ניתן לראות כי מצלמה תרמית יכולה למצוא אובייקטים בערפל טוב יותר מאשר שהיה מצליח גלאי אור גלוי לאתר. בתחום הרכב ניתן לראות יותר ויותר שילובים של הדמיות תרמיות בכלי רכב אוטונומיים.

כן. עם זאת חשוב להדגיש שבדיקה כזו צריכה להתבצע על ידי איש מקצוע המתמחה בתחום וזאת משום שלשם בדיקה זו דרושה מיומנות רבה וזריזות ידיים. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהבדיקה נעשית כאשר מערכת החימום פועלת. על מנת לאתר תקלות יש צורך בצילום מהיר שכן בתוך רגעים ספורים בלבד כל הרצפה הופכת חמה ולא ניתן לראות את הצינורות המחוממים בנפרד.
לא. כאשר מכוונים מצלמה תרמית לזכוכית לא ניתן לראות את מה שנמצא מאחוריה כיוון שזכוכית מגיבה בפעולתה לקרינת אינפרה אדום ממש כמו שמראה מגיבה – היא גורמת להשתקפות. במקרה כזה, ממש כמו במראה, התמונה שתתקבל במצלמה היא למעשה ההשתקפות של מי שמחזיק במצלמה. אותו הדבר יקרה בכל מצב שבו המצלמה התרמית תכוון לחומר רפלקטיבי (חומר שגורם לשיקוף).
Call Now Buttonלהצעת מחיר לחצו להתקשרות